Harcerze NS na trasie 62 Rajdu Olszynka Grochowska

Tegoroczny 62 Rajd Olszynka Grochowska odbył się 13 marca 2021 r. Honorowy patronat nad rajdem objęła burmistrz dzielnicy Rembertów Agnieszka Kądeja. W rajdzie wzięło udział 60 patroli, w tym 4 patrole z drużyn NS (255 WDH, 255 WDH „Absolwenci” oraz dwa patrole ze 161 WDH NS im. Krystyny Krahelskiej „Słoneczni Wędrowcy”).

Ten rajd był zorganizowany „Poza schematami”, gdyż harcerze uczestniczyli w wirtualnej grze z bohaterami i wydarzeniami z przeszłości, pokonując z mapą wyznaczoną trasę i wykonując przygotowane zadania. Harcerze mieli nie lada wyzwanie. Okazało się, że los bitwy pod Olszynką Grochowską stanął pod znakiem zapytania. Harcerze musieli cofnąć się w czasie i zmienić bieg historii, inaczej losy naszego kraju mogły być zagrożone. Zadaniem było przypomnienie generałowi Chłopickiemu najważniejszych postaw liderskich i odnalezienie wyznaczonych miejsc za pomocą aplikacji ActionBound. W wyznaczonych miejscach harcerze wykonywali zadania, które niejednokrotnie wymagały od nich wykazania się pomysłowością i spostrzegawczością.

Przez ponad 4 godziny harcerze dzielnie wędrowali w poszukiwaniu wyznaczonych punktów, gdzie z wielkim zapałem i zaangażowaniem wykonywali patrolowe zadania, wykazując się wiedzą historyczną i praktycznymi umiejętnościami.

W trakcie rajdu humory i pogoda dopisały. Bardzo dziękujemy wszystkim odpowiedzialnym za przygotowanie tegorocznego Rajdu Olszynka Grochowska, a szczególnie pwd. Michałowi Święcickiemu, który przygotował trasę harcerską.

Do zobaczenia za rok na kolejnym Rajdzie Olszynka Grochowska!

Lidia Skiba, Grażyna Wyszomierska, pwd. Joanna Legdowicz