Dzień Myśli Braterskiej w NS

Już po raz piąty Dzień Myśli Braterskiej dla drużyn Nieprzetartego Szlaku zorganizowała 161 WDH NS im. Krystyny Krahelskiej „Słoneczni Wędrowcy”. Tym razem 22 lutego na platformie Microsoft Teams.

Drużynowa pwd. Joanna Legdowicz powitała drużyny 255 i 161 z instruktorami oraz gości: hm. A. Sikonia, phm. T. Uliasz, hm. J. Cedro. Spotkanie rozpoczął namiestnik NS dh Adam zapalając świecę – nasze symboliczne ognisko i harcerze razem zaśpiewali oryginalną wersję piosenki „Płonie ognisko” z 1908 r. Następnie wszyscy mieli możliwość obejrzenia filmu „Historia harcerstwa”, a dh Adam podzielił się wspomnieniami z działalności Nieprzetartego Szlaku w naszym hufcu.

Drużyny prezentowały się śpiewem, okrzykami, dzieliły się swoimi osiągnięciami. Świetnie wykonały konkursowe zadanie, wykazując się znajomością szyfru ga-de-ry-po-lu-ki.

Uroczystość była ważnym wydarzeniem, w czasie którego harcerze mogli podzielić się swoimi odczuciami w czasie pandemii, zobaczyć się i miło spędzić czas w tym wyjątkowym dniu.