Podsumowanie 29. Finału WOŚP

Jak co roku Hufiec Praga-Południe wspierał największą akcję charytatywną w Polsce. Podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy nasi instruktorzy i wolontariusze zorganizowali grę miejską, która odbywała się na terenie Gocławia. Graliśmy także wraz z Centrum Promocji Kultury – razem przygotowaliśmy, transmitowane online, koncerty zespołów Funky Tank i Blueberry. Solidarność z najsłabszymi i braterska pomoc potrzebującym – dobrze być razem!

Osiągnęliśmy znakomite wyniki – nasz sztab, zgodnie z danymi na dzień 2 lutego 21 r., wsparł fundację kierowaną przez Jerzego Owsiaka kwotą w wysokości 160 192,52 zł. Warto podkreślić, że w tym trudnym pandemicznym roku Orkiestra zebrała do tej pory w sumie aż 127 495 626 zł! Pieniądze zostaną przeznaczone na dziecięcą laryngologię, otolaryngologię oraz oddziały diagnostyki głowy.

Do 7 lutego trwają jeszcze nasze licytacje w serwisie Allegro, a cały dochód zasili jeszcze konto Orkiestry. Link zamieszczamy poniżej.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom i instruktorom, którzy wzięli udział w organizacji 29. finału WOŚP – dziękujemy za ogromne serce i zaangażowanie! Szczególne słowa uznania należą się druhnom: Agacie i Marcie, Julicie, Karolinie, Marcie, Darii, Julii, Kindze oraz druhom: Stanisławowi i Stefanowi, Bartkowi, Marcinowi, Michałowi a także naszemu komendantowi Piotrowi Piskorskiemu. Oby następna 30 edycja okazała się jeszcze lepsza!