Betlejemskie Światło Pokoju

13 grudnia podczas mszy świętej w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie komendant hufca hm. Piotr Piskorski, pwd. Gabriela Lassota oraz pwd. Michał Święcicki odebrali Betlejemskie Światło Pokoju z rąk metropolity warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza.

W czwartek 17 grudnia reprezentacja hufca przekazała Światło burmistrzowi dzielnicy Praga-Południe Tomaszowi Kucharskiemu. Komendant podziękował władzom dzielnicy za wsparcie w roku bardzo trudnym dla harcerskich wolontariuszy.

W poniedziałek 21 grudnia do Druha Piotra i Druhny Gabrieli dołączyła Druhna Urszula Piechocka. Nasza reprezentacja przekazała Światło kurii diecezji warszawsko-praskiej. Odbierał je ordynariusz diecezji ksiądz biskup Romuald Kamiński.

Betlejemskie Światło Pokoju to ogólnoświatowe przedsięwzięcie. Co roku, wiecznie płonący płomień w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem służy do zapalenia jednej świecy, której ogień niesiony jest dalej w świat przez skautów i harcerzy. Harcerze ZHP roznoszą dar Świata do parafii, szkół, szpitali, urzędów czy nawet prywatnych domów, dzieląc się nie tylko radosną nowiną, ale i braterstwem. Tegoroczne hasło BŚP brzmi „Światło służby” i nawiązuje do Przyrzeczenia Harcerskiego – pełnienia przez harcerzy służby Bogu i Polsce.